آموزش کامپیوتر ،دانلود نرم افزار ، ترفند های ریجستری

امیدوارم مطالب وبلاگ مورد رضایت شما دوست عزیز قرار بگیرد . منتظر پیشنهادات و انتقادات شما برای بهبود مطالب هستیم

پاکسازی رجیستری:
نویسنده : محمد علی گلی - ساعت ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸٦
 

بانک اطلاعاتی رجیستری در ویندوز از نرم افزارها و سخت افزارهای و نصب شده در کامپیوتر نگهداری می کند و اطلاعاتی در مورد خصوصیات اجزای مختلف کامپیوتر نیز ذخیره می کند. بعد از instal یا unistal کردن یا حتی تغییرات پیکر بندی در برنامه های رجیستر شده رجیستری ویندوز می تواند خراب شود یا آنقدر شلوغ شود که اصطلاحآ کامپیوتر گیج شود و عکس العملهای غیر معمولی از خود نشان دهد.

ویندوز یک ابزار بسیار مفید برای تعمیر رجیستری در اختیار شما قرار داده است. به دلیل اینکه رجیستری دائمآ در ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد این ابزار فقط در msdos قابل استفاده است روی  start کلیک کنید سپس روی shut down کلیک کنید و گزینه start in ms dos کلیک کنید. اطلاعات بیشتر در مورد این ابزار را می توانید از سایت microsoft بدست بیاورید.

زمانیکه C:\windows ظاهر شد این عبارت را تایپ کنید scanreg/fix بعد از یک تآخیر کوتاه یک پنجره حاوی پیغام ظاهر می شود و به شما اطلاع می دهد که رجیستری با موفقیت تعمیر شد با زدن کلید Enter آن را تصدیق کنید. زمانیکه دوباره C:\windows ظاهر شد تایپ کنید scanreg/opt بعد از لحظاتی دوباره C:\windows ظاهر می شود. برای باز گشت به ویندوز exit را تایپ کنید.


 
 
نكاتي براي افزايش سرعت ويندوز XP
نویسنده : محمد علی گلی - ساعت ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸٦
 
) سرويسهاي اضافي را غير فعال كنيد:

دستور MSCONFIG را در منوي Run اجرا نماييد. در قسمت  Services تيك مربوط به عبارات زير را در صورتي كه به هيچ شبكه اي متصل نيستيد برداريد و سيستم را RESTART كنيد.

  • Alerter

  •  Fast User Switching Com...

  • TCP/IP NetBIOS Helper

  •  Remote Desktop Help Se...

  • Themes

  • Universal Plug and Play...

  • Wireless Zero Configur...

 

2) حذف برنامه هاي مقيم حافظه:

بعد از نصب برخي از برنامه ها آيكن آن نرم افزار در Task bar در قسمت System Tray ظاهر مي شود. اين بدان معني است كه فايلي براي دسترسي سريع همواره قسمتي از حافظه را اشغال مي كند. براي حذف اين برنامه ها نيز همانند روش فوق بعد از اجراي دستور  MSCONFIG در قسمت RUN در منوي باز شده قسمت Startup را انتخاب و تيك برنامه هاي غير ضروري را برداريد و سيستم را RESTART كنيد.

 3) تصوير پشت زمينه Desk top را برداريد.

 4) حذف جلوه هاي تصويري ويندوز:

روي my computer راست كليك كنيد و درمنوي ظاهر شده  قسمت Advanced را انتخاب كنيد و روي setting مربوط به Performence كليك كنيد. اكنون در قسمت Visual Effects مي توانيد هر كدام از مواردي را كه نمي خواهيد غير فعال كنيد تا بار سيستم كم شود.

5) مرتب كردن ديسك (Defragmentor)

 البته در اين كار زياده روي نكنيد چون فشار زيادي به هارد ديسك وارد مي شود. براي كم كردن از اين فشار فايل هاي غير ضروري را از هارد ديسك پاك كرده و يا روي CD كپي كنيد.

 6)سريعتر شدن نمايش منوها و پنجره ها

ويندوز براي طبيعي جلوه دادن نمايش منوها و باز و بسته شدن پنجره ها اين حركات را بصورت انيميشن نشان مي دهد كه اين خود بار اضافه اي را به سيستم تحميل مي كند و از سرعت آن مي كاهد. براي غير فعال كردن آن مسير زير را طي نماييد:

HKEY-CURRENT-USER\Control Panel\ Desk top\ Windows Metrics

حال به مقدار رشته اي MinAnimate مقدار صفر بدهيد و سپس سيستم Restart را كنيد.